|
AJCW
Nov 11, 2010 11:37:04 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Nov 11, 2010 11:37:04 GMT -5
Outcome and Day 2 Matches ================ MWNN & Ryu Kasaka (10:55) Barton & Blake (15:49) Team Punk (17:32) The Warhorses (20:39) BASH (21:03) Dragons Tein (22:08) GUN X (22:18) Ahriman & Sheik Rajih (30:04) ============== Day 2 ============== MWNN & Ryu Kasaka vs Ahriman & Sheik Rajih
The Warhorses vs BASH
Team Punk vs Dragons Tein
Barton & Blake vs GUN X
|
|
|
AJCW
Dec 15, 2010 19:22:32 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Dec 15, 2010 19:22:32 GMT -5
ACE 1 Climax Tag ------------- Day 2 MWNN & Ryu Kasaka vs Ahriman & Sheik Rajih Winner: Ahriman & Sheik Rajih in 19:41 with Sheik over Kasaka via Shinning Wizard KO
The Warhorses vs BASH Winner:The Warhorses in 35:00 with Terminator over Fuyuki via Powerslam
Team Punk vs Dragons Tein Winner:Team Punk in 16:41 with DP23 over Blue Dragon via Skeleton City
Barton & Blake vs GUN X (Setting Sun & Rhine) Winner: GUN X in 22:55 with Sun over Blake via DUSK -------------------------------------- Semi Finals Ahriman & Sheik Rajih vs The Warhorses Winner:Ahriman & Sheik Rajih in 26:18 with Ahriman over Apocalypse via Full Nelson Suplex
Team Punk vs GUN X Winner:Team Punk in 22:30 with Desertpunk over Setting Sun via Shotgun Blast
--------------------------------------------- Finals Ahriman & Sheik Rajih vs Team Punk Winner:Team Punk in 33:37 with DP23 over Sheik via Volcano Eruption --------------------------------------------
|
|
|
AJCW
Dec 15, 2010 20:36:34 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Dec 15, 2010 20:36:34 GMT -5
Homeward Blast 2010
Aomori
Zap Rowsdower (CWU), Abe Kane (NEO), Little Butcher (VS) Komo Tanagami & Andrew Wilson, Oto Nakamura Winner:Team 1 in 28:19 with Abe Kane over Komo via Head Pick Up Lariat
Shinto Kobe (VS) Ryu Kasaka Winner:Kasaka in 15:00 via Orange Crush
X-Mark & Singh Toa (VS) Jigorah & Saitou Winner:Team 2 in 11:56 with Saitou over Toa via Dragon Suplex
BASH (VS) GUN X: Setting Sun & RHINE Winner:BASH in 22:39 with Kodo over RHINE via Stomping Lariat
Genome (NEO) (VS) Takeshi Akino Winner:Takeshi in 18:04 via German Suplex
Dragons Tein (VS) Team Punk Winner:Team Punk in 33:12 with D-Punk over Western Dragon via Shooting Star Press
AJCW Double Title Hiro Yokoyama (c) (VS) Kenta Kojima Winner:Hiro Yokoyama in 17:51 via Dragon Suplex ====================== Hakodate
Zap Rowsdower (CWU) (VS) Justin Winter (RCW) Winner:Justin Winter in 15:05 via N-Light Bomb
Oto Nakamura (VS) Little Butcher Winner:Butcher in 14:56 via Vert Fire Bomb
Juan K (VS) Lion Mask Winner:Lion Mask in 09:33 via Cross Arm Suplex Hold
Minoru Ogawa (VS) Kensuke Ohashi Winner:Ogawa in 13:07 via Fuyuki Special
Abe Kane (NEO) (VS) Ryu Kasaka Winner:Kane in 20:58 via Orig.German Suplex
AJCW Juniorweight Title Setting Sun (c) (VS) Shinto Kobe Winner:Setting Sun in 18:44 via DUSK
====================== Noboribetsu
Iron Satoshi (VS) Justin Winter (RCW) Winner:Justin Winter in 16:01 via Orig.Brainbuster
Shinto Kobe (VS) Kojima Winner:Kojima in 14:44 via IR Suplex
GUN X: RHINE & Hiro Hage (VS) Dragon Mask & Lion Mask Winner:Team MASK in 24:36 with Dragon over Hage via Dragon Driver 09
Komo Tanagami (VS) Haemar (FREE) Winner: Haemar in 14:00 via Powerbomb Hold
Kenta Kojima (VS) Ryu Kasaka Winner:Kenta Kojima in 12:24 via Striking Lariat
AJCW Pacific Rim Tag Titles Ahriman (EECP) & Sheik Rajih (CWU) (c) (VS) Jigorah Vegita & Saitou Winner: Team 1 in 16:11 with Ahriman over Saitou via Cresent Moon ======================
Obihiro
Little Butcher (VS) Zap Rowsdower (CWU) Winner:Rowsdower in 18:02 via Stunner
Shinto Kobe (VS) Lion Mask Winner:Lion mask in 15:34 via Deadly Go Round
MWNN & Ryu Kasaka (VS) Ahriman (EECP) & Sheik Rajih (CWU) Winner:Team 1 in 23:48 with MWNN over Sheik via Sumo Driver
Setting Sun (VS) Dragon Mask Winner:Setting Sun in 19:09 via DUSK
Jigorah Vegita (VS) Uesugi Kendoh Winner:Kendoh in 20:00 via Soul Thunder S
Abe Kane (NEO) (VS) Takeshi Akino Winner:Takeshi in 26:48 via Uproot Backdrop Driver ======================
Shari
Little Butcher & Oto Nakamura (VS) Battalla Tigers Winner:Team 1 in 10:23 with Oto over Rojo via Final Powerbomb
Iron Satoshi (VS) X-Mark Winner:Iron Staoshi in 17:34 via Spinning Dr Bomb
Zap Rowsdower (CWU), Haemar (FREE) (VS) Dragons Tein Winner: Team 1 in 19:52 with Zap over Blue Dragon Via Lift Backdrop Hold
Dragon Mask (VS) MWNN Winner:MWNN in 17:01 via Doogan Hammer
Team Punk (VS) BASH Winner: Team Punk in 24:55 with DP23 over Kodo via Screw Slam
Kensuke Ohashi (VS) Kojima Winner:Kojima in 06:16 via Diamond Cutter
Setting Sun (VS) Hiro Yokoyama Winner: Yokoyama in 20:10 via Twist Cutter
Kenta Kojima (VS) Takeshi Akino Winner:Takeshi Akino in 18:55 via Super Freak Bomb ======================
Asahikawa
Punk Del Desiert (FREE) (VS) Dokoham (FREE) Winner: Dokoham in 14:30 via Final Rolling Elbow
Justin Winter (VS) Zap Rowsdower (CWU) Winner:Zap Rowsdower in 13:29 via Countout
Shinto Kobe (VS) Hiro Hage Winner: Hiro Hage in 17:42 via Bottom Drop
Hiro Yokoyama & BASH (VS) Ahriman (EECP) & Sheik Rajih (CWU) with Akira Dai Winner: Team 1 in 28:52 with Yokoyama over Dai via Dragon Suplex
MWNN (VS) Setting Sun Winner:MWNN in 17:46 via Standing X Arm Hold
Iron Satoshi (VS) Lion Mask Winner:Lion mask in 20:38 via Tiger Suplex 85 ======================
Otaru
GUN X:RHINE, Hiro Hage (VS) Juan K & Kensuke Ohashi Winner:GUN X in 15:02 with RHINE over Juan via Final Powerbomb
Iron Satoshi (VS) Little Butcher Winner: Iron Satoshi in 13:00 via Spinning Dr Bomb
Kenzo Tanaka & Toru Okita (VS) Team Punk Winner:Team Punk in 26:57 with D-Punk over Okita via Shotgun Blast
Abe Kane (NEO), Takeshi Akino (VS) Akira Dai, Kodoh Takayama Winner: Team 1 in 24:00 with AKino over Takayama via Dragon Sleeper
Hiro Yokoyama & Thunder Kobayashi (VS) Uesugi Kendoh & Cruz De Diablo (QCCW) Winner: Team 1 in 36:38 with Thunder over Kendoh via Koba Driver 91
Minoru Ogawa (VS) Kojima Winner:Kojima in 10:58 via IR Suplex
MWNN (VS) Kenta Kojima Winner: Kenta Kojima in 21:41 via D-Geist ======================
Sapporo Super Show
Haemar (FREE), Zap Rowsdower (CWU) (VS) Punk Del Desiert (FREE) & Dokoham (FREE) Winner: Team 1 in 16:00 with Zap over Dokoham via Force Straight Punch
UB: Komo Tanagami & Andrew Wilson (VS) Minoru Ogawa & Juan K Winner: Unbreakable in 12:38 with Komo over Ogawa via Railroader
Akira Dai (VS) Kodoh Takayama Winner:Kodoh Takayam in 36:42 via Vert German Suplex
Abe Kane (NEO) (VS) Justin Winter (RCW) Winner:Abe Kane in 18:11 via Orig.German Suplex
GUN X: Hiro Hage & RHINE (VS) BASH Winner:BASH in 15:45 with Fuyuki over RHINE via Thunder Lariat
Ryu Kasaka (VS) Thunder Kobayashi Winner: Ryu Kasaka in 19:48 via Samurai Bomb
Cruz De Diablo (QCCW), Kojima, Uesugi Kendoh (VS) Kenta Kojima, Iron Satoshi, Komodo Mask Winner: Team 1 in 27:52 with Kojima over Kenta Kojima via Diamond Cutter KO
Takeshi Akino (VS) Ryan Payne (FREE) Winner: Takeshi Akino in 24:25 via Dragon Sleeper
AJCW Juniorweight Title Setting Sun (c) (VS) Lion Mask Winner: Lion Mask in 18:00 via Cross Arm Suplex TITLE WIN !
AJCW Pacific Rim Tag Titles Ahriman (EECP) & Sheik Rajih (CWU) (c) (VS) Team Punk Winner: Team Punk in 28:39 with DP23 over Sheik via DIving Body Attack TITLE WIN !
AJCW Double Title MWNN (VS) Hiro Yokoyama (c) Winner: Man With No Name in 21:18 via Towerhacker Bomb TITLE WIN !
|
|
|
AJCW
Feb 1, 2011 20:28:22 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Feb 1, 2011 20:28:22 GMT -5
|
|
|
AJCW
Feb 14, 2011 3:09:12 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Feb 14, 2011 3:09:12 GMT -5
AJCW 2nd Navigation Tour Nights 1 & 2
Mito GUN X: (RHINE & Hage) , Tanaka & Okita vs BASH:Kodo Akino & Vegita Fuyuki, Little Butcher & Oto Nakamura Winner: Team 1 in 27:06 with Rhine over Akino via Canadian Backbreaker
Dragons Tein (Western Dragon & Blue Dragon) vs Iron Satoshi & Duke Jones Winner: Team 2 in 18:49 with Satoshi over Blue Dragon via Dr. Bomb
Dragon Mask vs Shinto Kobe Winner:Dragon Mask in 12:55 via German Suplex
Jigorah vs Uesugi Kendoh Winner: Jigorah in 18:02 via Jack Hammer
Saitou vs Takeshi Akino Winner:Akino in 18:51 via Super Bomb
Hiro Yokoyama & Minoru Ogawa vs Komodo Mask & Setting Sun Winner: Team 1 in 20:00 with Yokoyama over Komodo Mask via Dragon Suplex
AJCW Double Title Match MWNN (c) vs Kodoh Takayama Winner: MWNN in 17:46 via Sumo Driver
=============================== ========================= ========================= ===============================
Utsunomiya
Kensuke Ohashi, Battala Tigers (Azul & Rojo) vs Unbreakable: Andrew Wilson, Komo Tanagami & Moose Mask Winner: Team 2 in 21:40 with Komo over Ohashi via RailRoader
Ryu Kasaka vs Hiro Hage Winner: Kasaka in 18:01 via Orange Crush
Minoru Ogawa & Shinto Kobe vs Spartacus Keir & Jigorah Winner: Team 2 in 22:15 with Spartacus over Kobe via Super German Suplex
Moose Mask vs Dragon Mask Winner: Moose Mask in 16:19 via Wrist Clutch Exploder
Uesugi Kendoh vs Hiro Yokoyama Winner:DRAW (20:14) Double Countout
AJCW Juniorweight Title Kojima vs Lion Mask (c) Winner:Lion mask in 24:41 via Lion Suplex 95
|
|
|
AJCW
Mar 16, 2011 6:57:27 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Mar 16, 2011 6:57:27 GMT -5
Just wish I could actually donate the profits for a show like this, but heres a honor card for those suffering in Japan right now. AJCW Disaster Benefit show
Oto Nakamura D. Little Butcher, Vegita Fuyuki, Kensuke Ohashi in 12:00 via Final Powerbomb ======================= MWNN & Ryu Kasaka D. Team Punk in 23:19 via Sumo Driver ======================= Komo Tanagami D. Spartacus Keir in 17:42 via Railroader ======================= Saitou D. Jigorah in 16:00 via Dragon Suplex ======================= Iron Satoshi & Uesugi Kendoh D. Yaksha & Komodo Mask in 25:00 via Soul Thunder S ======================= Mr. Togo (NEO) D. Abe Kane (NEO), Lion Mask, Dragon Mask, Shingo Zen (NEO), Shinto Kobe in a Battle Royal ======================= Hiro Hage & RHINE D. Dragons Tein in 24:44 via Bottom Drop ======================= Hiro Yokoyama D. Minoru Ogawa in 30:00 via Dragon Suplex ======================= Kojima D. Setting Sun in 19:00 via IR Suplex ======================= Takeshi Akino D. Kodo Akino in 16:55 via SuperBomb ======================= Thunder Kobayashi D. Kenta Kojima in 20:04 via Koba Driver 91 [/b][/color]
|
|
|
AJCW
Mar 17, 2011 0:01:48 GMT -5
Post by risingsun on Mar 17, 2011 0:01:48 GMT -5
Glad to see NEO doing it's part
|
|
|
AJCW
Mar 30, 2011 17:44:47 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Mar 30, 2011 17:44:47 GMT -5
OSAKA Dragon Mask, Kensuke Ohashi & Oto Nakamura vs Juan K, Billy Redd & Kaz Kobashi Winner:Team 1 in 22:50 with Dragon Mask over Redd via Dragon Driver 09 --------------------- Unbreakable: Komo Tanagami & Andrew Wilson vs Dragons Tein Winner: Dragons Tein in 21:46 with Western Dragon over Wilson via Dragons Clutch --------------------- Minoru Ogawa vs Ryu Kasaka Winner: Ogawa in 9:14 via Angle German Suplex --------------------- Megaton vs Little Butcher Winner: Butcher in 10:30 via Vert Fire Powerbomb --------------------- Pacific Rim Tag Title Match Team Punk (c) vs BASH Winner: Team Punk in 27:59 with DP23 over Kodo via Skeleton City --------------------- Thunder Kobayashi & Takeshi Akino vs Spartacus & Kodoh Takayama Winner: Team 1 in 24:01 with Thunder over Spartacus via Koba Driver 09 --------------------- AJCW Double Title Match MWNN (c) vs Yaksha Winner: MWNN in 17:46 via Sumo Driver =============================== ======================= ======================= =============================== Osaka Night 2
Juan K vs Kensuke Ohashi Winner: Juan K in 12:20 via Moonsault --------------------- Dragons Tein & Battle Tigers vs UB: Tanagami, Wilson, Oto Nakamura & Little Butcher Winner: Team 2 in 18:59 with Tanagami over AZUL via Railroader --------------------- Uesugi kendoh, Lion Mask & Dragon mask vs Saitou, Jigorah & kaz Kobashi Winner: Team 1 in 26:30 with Kendoh over Saitou via Soul S Thunder --------------------- Iron Satoshi & Megaton vs GUN X: RHINE & Hage Winner: Team 1 in 22:31 with Satoshi over RHINE via Bow and Arrow --------------------- Team Punk vs Okita & Tanaka Winner: team Punk in 20:37 with D-Punk over Okita via Shotgun Blast --------------------- Kojima vs Setting Sun Winner: Kojima in 21:43 via IR Suplex --------------------- Takeshi Akino & Minoru Ogawa vs Hiro Yokoyama & Ryu Kasaka Winner: Team 2 in 19:51 with Ryu over Akino via Orange Crush ====================== =================== =================== ====================== Kobe
Oto Nakamura, Juan K & Billy redd vs UB: Tanagami, Wilson & Little Butcher Winner: Team 2 in 15:00 with Butcher over Redd via Vert Fire Powerbomb --------------------- Shinto Kobe & Kensuke Ohashi vs Lion Mask & AZUL Winner: Team 1 in 10:09 with Kobe over AZUL via Triangle Lancer --------------------- BASH vs GUN X: RHINE & Hage Winner:BASH in 16:50 with Vegita over Hage via Thunder Lariat --------------------- Kenta Kojima vs Ryu Kasaka Winner: Kenta in 17:46 via Diamond Cutter --------------------- Uesugi kendoh & Thunder Kobayashi vs Kaz Kobashi & Spartacus Winner: Team 2 in 20:55 with Spartacus over Thunder via German Suplex --------------------- Kojima vs Yaksha Winner: Yaksha in 18:07 via Yaksha Special III --------------------- Takeshi Akino & MWNN vs Hiro Yokoyama & Justin Winter (RCW) Winner: Team 2 in 31:15 with Yokoyama over Akino via Dragon Suplex.
|
|
|
AJCW
Mar 30, 2011 18:04:58 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Mar 30, 2011 18:04:58 GMT -5
Otsu
Kensuke Ohashi vs Megaton Winner: Megaton in 9:50 via Spinning Dr. Bomb --------------------- Team Punk & BASH vs Okita, Tanaka & GUN X: Hage & RHINE Winner: Team 2 in 27:13 with RHINE over Vegita via R-Edge --------------------- Dragons Tein vs UB: Tanagami & Wilson Winner:UB in 17:05 with Tanagami over Blue Dragon via Railroader --------------------- Little Butcher vs Juan K Winner: Butcher in 13:50 via Vert Fire Powerbomb --------------------- Minoru Ogawa & Shinto Kobe vs Ryu Kasaka & Lion Mask Winner: Team 2 in 16:49 with Lion mask over Ogawa via Deadly Go Round --------------------- Kojima & Takeshi Akino vs Setting Sun & K.Takayama Winner: Team 2 in 18:44 with Sun over Kojima via DUSK --------------------- Yaksha vs Komodo Mask Winner: Yaksha in 12:50 via Bridge German Suplex --------------------- MWNN vs Spartacus Winner: MWNN in 21:00 via Doogan Hammer --------------------- Thunder Kobayashi vs Kenta Kojima Winner: Kojima in 32:14 via Lariat =========================== ==================== ==================== ===========================
Kyoto
Kensuke Ohashi, Dragon Mask, & Battle Tigers vs Juan K, Billy Redd, Punk Del Desiert & KODIAK Winner: Team 1 in 28:02 with Ohashi over Kodiak via Enziguri --------------------- UB: Tanagami & Wilson, Dragons Tein vs Iron Satoshi & Megaton, Little Butcher & Oto Nakamura Winner: Team 1 in 24:52 with Wilson over Oto via Rev Achilles Hold --------------------- Jigorah, Saitou & Kaz Kobashi vs Uesugi kendoh, Minoru Ogawa, Ryu Kasaka Winner: Team 1 in 23:34 with Kobashi over Kasaka via Just Face Lock --------------------- Okita & Tanaka vs GUN X: RHINE & Hage Winner: Team 1 in 25:05 with Okita over Hage via School Boy --------------------- Setting Sun vs Kojima Winner: Kojima in 15:40 via La Magistral --------------------- Pacific Rim Tag Title Match Team Punk (c) vs BASH Winner: Team Punk in 21:39 with D-Punk over Vegita via Rev Gory sp Bomb --------------------- AJCW Juniorweight Title Match Lion Mask (c) vs Shinto Kobe Winner: Lion Mask in 15:18 via Tiger Suplex 85 --------------------- Yaksha vs Kodoh Takayama Winner: Yaksha in 16:21 via Gotch pile Driver --------------------- Spartacus vs Thunder Kobayashi Winner: Spartacus in 20:26 via German Suplex --------------------- Takeshi Akino vs Hiro Yokoyama Winner: Takeshi in 14:55 via Superbomb --------------------- AJCW Double Title Match MWNN vs Kenta Kojima Winner: MWNN in 21:33 via Standing X Arm Hold.
|
|
|
AJCW
Mar 30, 2011 19:17:38 GMT -5
Post by kidcage on Mar 30, 2011 19:17:38 GMT -5
Whooohooo! AJCW stuff! Is the ACE-1 around the corner?
|
|
|
AJCW
Mar 30, 2011 21:30:58 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Mar 30, 2011 21:30:58 GMT -5
Soon
|
|
|
AJCW
Apr 22, 2011 4:02:11 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Apr 22, 2011 4:02:11 GMT -5
AJCWUSA BASH TOUR Billy Redd's Retirement Show Seattle WA. -------------------------------------- AZUL, ROJO & Oto Nakamura vs Juan K, Kenzo Tanaka & Toru Okita Winner: Team 1 in 20:33 with Oto over Okita via Dragon Clutch =============== Kensuke Ohashi vs Punk Del Desiert (FREE) Winner: Punk in 16:50 via German Suplex =============== Shinto Kobe vs Henry Tudor (NEO) Winner: Tudor in 14:48 via Top Rope Brainbuster =============== Fatal 4-Way Dark Dragon (FREE) vs Rent-A-Ninja (FREE) vs Red Dragon (NEO) vs Ricky Stevens Jr. (QCCW) Winner: Rent-A-Ninja over Dark Dragon in 14:37 via Cross Arm Suplex =============== AJCW Debut Match Ryuji Takano vs Moose Mask (CWU) Winner: Takano in 50:05 via Scorpion Deathlock =========== INTERMISSION =========== Genome (NEO) vs Desertpunk Winner: Genome in 15:02 via Gedo Clutch =============== El Hombre Lobo (QCCW) vs Setting Sun Winner: Hombre in 23:27 via Flying Rolling Pin =============== Lion Mask vs Dragon Mask Winner: Lion Mask in 19:21 via Lion Suplex 85 =============== Billy Redd vs Kojima Winner: Kojima in 23:30 via Flying Rolling Pin ========================
Portland OR.
Juan K vs Sumo Joe (WWC) Winner: Joe in 14:32 via Original STN =============== Kensuke Ohashi vs Oto Nakamura Winner: Oto in 17:23 via Final Powerbomb =============== Okita - Tanaka vs Dragons Tein Winner: Okita - Tanaka in 26:25 in with Okita over Western Dragon via Enziguri =============== Iron Satoshi & Megaton vs Little Butcher & Kaz Kobashi Winner: Team 1 in 33:31 with megaton over Butcher via Spinning DR. Bomb =============== Shinto Kobe vs Ryuji Takano Winner: Ryuji in 9:48 via Hammer Strike =============== Spartacus vs Minoru Ogawa Winner: Spartacus in 19:47 via Just Face Lock =============== Hiro Yokoyama vs Uesugi Kendoh Winner: Yokoyama in 15:37 via Vert german Suplex
San Francisco
Saitou vs Jigorah vs Ryuji Takano vs Shinto Kobe Winner: Saitou over Kobe in 20:03 via Dragon Suplex =============== Battle Tigers vs Preacher & Damian Smith (WWC) Winner: Battle Tigers in 20:03 with AZUL over Preacher via La Magistral =============== Iron Satoshi vs Kodo Akino Winner: Iron Satoshi in 18:29 via Powerslam =============== (Ohashi's Rookie year is up and he recieves his colors -Red-) Kensuke Ohashi vs Oto Nakamura Winner: Kensuke in 18:29 via Striking lariat =============== Spartacus & Setting Sun vs Kojima & El Hombre Lobo Winner: Team 1 in 26:58 with Sun over Lobo via DUSK =============== Takeshi Akino vs Vegita Fuyuki Winner: Akino in 15:59 via Superbomb =============== Ryu Kasaka vs Akira Dai (RCW) Winner: Kasaka in 12:31 via Orange Crush =============== Hiro Yokoyama & Uesugi Kendoh vs Blade & Suplex Machine (WWC) Winner: Team 2 in 24:25 with Blade over Yokoyama via Blade Kick ===============
|
|
|
AJCW
Apr 22, 2011 4:33:04 GMT -5
Post by Desertpunk23 on Apr 22, 2011 4:33:04 GMT -5
LA
Juan K vs Megaton Winner: Juan in 15:59 via Moonsault =============== Jigoarh & Saitou vs BASH Winner: BASH in 16:00 with Kodo Akino over Jigorah via Powerbomb =============== Kaz Kobashi vs Ryuji Takano Winner: Kaz in 16:03 via Bridge German Suplex =============== Team Punk & Box Office Smash (WWC) vs Unbreakable: Tanagami/Wilson & GUN X: RHINE/Hage Winner: Team 1 in 37:00 with Desertpunk over Wilson via Shotgun Blast =============== Kojima vs Oto Nakamura Winner: Kojima in 21:05 via Diamond Cutter =============== Ryu Kasaka & Jefferson Creed (WWC) vs Akira Dai & Komodo Mask (RCW) Winner: Team 2 in 22:22 with Dai over Creed via N-Light Bomb =============== MWNN & Takeshi Akino vs LA (WWC) & Setting Sun Winner: Team 1 in 19:28 with MWNN over LA via Sumo Driver ===============
San Diego Unbreakable: Tanagami/Wilson, Dragons Tein vs GUN X:RHINE/Hage & Tanaka - Okita Winner: Team 2 in 28:19 with Hage over Wilson via Bottom Drop =============== BASH vs Iron Satoshi & Megaton Winner: BASH in 23:00 with Kodo Akino over Iron Satoshi via Stomping Lariat =============== Little Butcher vs Kaz Kobashi Winner: Butcher in 17:40 via Vert Fire Powerbomb =============== Jigorah vs Saitou Winner: Jigorah in 20:31 via Jackhammer =============== Pacific Rim Tag Title Match Team Punk (c) vs Box Office Smash (WWC) Winner: Team Punk in 27:31 with DP23 over Van Dam via Skeleton City =============== INTERMISSION =============== Hiro Yokoyama vs Uesugi Kendoh Winner: Kendoh in 19:50 via Soul S Thunder =============== Kojima vs El Hombre Lobo (QCCW) Winner: Kojima in 23:44 via La Magistral =============== Justin Winter (RCW) vs Kenbta Kojima Winner: Kenta in 24:47 via Kojima Kutter =============== Takeshi Akino vs Setting Sun Winner: Takeshi in 19:44 via Superbomb =============== AJCW Double Title Match MWNN (c) vs LA (WWC) Winner: LA in 18:31 via Fire Jump Powerbomb
Las Vegas Shinto Kobe, Kensuke Ohashi, Kodo Akino vs Hiro Hage, Juan K, Oto Nakamura Winner: Team 1 in 19:02 with Akino over Oto via Big Body Drop =============== Minoru Ogawa vs Saitou Winner: Ogawa in 11:02 via Angle German Suplex =============== Kaz Kobashi vs Ryuji Takano Winner: Takano in 10:21 via Hammer Strike =============== Jefferson Creed (WWC) vs RHINE Winner: Creed in 15:16 via Oklahoma Stampede =============== Unbreakable: Tanagami & Kasaka vs Iron Satoshi & Megaton Winner: Team 2 in 19:04 with megaton over Kasaka via Jail hold =============== Sumo Joe (WWC) vs Little Butcher Winner: Sumo Joe in 12:28 via Original STN =============== GUN X: Setting Sun & Kenta Kojima vs El Hombre Lobo & Kojima Winner: Team 2 in 21:55 with lobo over Kenta via Wolf's Moon =============== Pacific Rim Tag Title Match Team Punk (c) vs Okita - Tanaka Winner: Okita - Tanaka in 25:35 with Tanaka over DP23 via Rolling X Leg Breaker =============== Spartacus vs MWNN Winner: MWNN in 12:28 via X-Arm Fire powerbomb =============== Blade & Suplex Machine (WWC) vs Hiro Yokoyama & Uesugi Kendoh Winner: Team 2 in 18:42 with Kendoh over Suplex via Soul Thunder S =============== AJCW Double Title Match Takeshi Akino vs LA (c) (WWC) Winner: Takeshi in 19:20 via Superbomb
|
|
|
AJCW
May 12, 2011 17:49:36 GMT -5
Post by Desertpunk23 on May 12, 2011 17:49:36 GMT -5
ACE 1 CLIMAX V Stage 1 Match Ups Announced ================== Hiro Yokoyama vs Kensuke Ohashi ================== Uesugi Kendoh vs Iron Satoshi ================== Kenta Kojima vs SAITOU ================== Takeshi Akino vs Little Butcher ================== Yaksha vs Minoru Ogawa ================== Ryu Kasaka vs Kojima ================== Lion Mask vs Shinto Kobe ================== Dragon mask vs Setting Sun ================== RHINE vs Spartacus Keir ================== Cruz de Diablo (QCCW) vs Jacob Tomohito (RCW) ================== Dragonmir (EECP) vs Justin Winter (RCW) ================== Elliot Landen (QCCW) vs Abe Kane (NEO) ================== Mike Hooke (QCCW) vs Sumo Joe (WWC) ================== LA (WWC) vs Tommy Shaw (RCW) ================== Jakaw (EECP) vs Koga Watanobe (NEO) ================== Noak (EECP) vs El Hijo Del Tiger (LL-MAX)
|
|
|
AJCW
May 12, 2011 20:59:38 GMT -5
Post by Desertpunk23 on May 12, 2011 20:59:38 GMT -5
ACE 1 CLIMAX V Stage 1 ================== Hiro Yokoyama vs Kensuke Ohashi Winner: Ohashi in 22:44 via Victory Roll (UPSET!) ================== Uesugi Kendoh vs Iron Satoshi Winner: Iron Satoshi in 18:37 via German Suplex ================== Kenta Kojima vs SAITOU Winner: Kenta K in 12:50 via Striking Lariat ================== Takeshi Akino vs Little Butcher Winner: Takeshi in 16:48 via Dragon Sleeper ================== Yaksha vs Minoru Ogawa Winner: Ogawa in 14:56 via Exploder (UPSET!) ================== Ryu Kasaka vs Kojima Winner: Kojima in 16:53 via Small Package ================== Lion Mask vs Shinto Kobe Winner: Shinto Kobe in 28:26 via vert german Suplex ================== Dragon Mask vs Setting Sun Winner: Dragon Mask in 18:21 via Spine Bomb ================== RHINE vs Spartacus Keir Winner: Spartacus in 13:51 via Super German Suplex ================== Cruz de Diablo (QCCW) vs Jacob Tomohito (RCW) Winner: Cruz in 18:31 via Nagata Lock III ================== Dragonmir (EECP) vs Justin Winter (RCW) Winner: Winter in 22:50 via Backslide ================== Elliot Landen (QCCW) vs Abe Kane (NEO) Winner: Abe in 15:47 via Orig. German Suplex ================== Mike Hooke (QCCW) vs Sumo Joe (WWC) Winner: Joe in 15:27 via Original STN ================== LA (WWC) vs Tommy Shaw (RCW) Winner: LA in 8:45 via Fire Jump Powerbomb ================== Jakaw (EECP) vs Koga Watanobe (NEO) Winner: Jakaw in 18:18 via Stay Down ================== Noak (EECP) vs El Hijo Del Tiger (LL-MAX) Winner: Tiger in 19:02 via Vert German Suplex
|
|